1 czerwca zakończenie sezonu grzewczego 2020/2021

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w porozumieniu z największymi Odbiorcami ciepła, z dniem 1 czerwca 2021 r. (wtorek) nastąpi zakończenie sezonu grzewczego 2020/2021. Zakończony właśnie sezon grzewczy trwał od 28 września 2020 r. czyli 247 dni.

Od tego dnia służby PEC będą dokonywać odpowiednich nastaw w węzłach cieplnych, które powodują zablokowanie pobierania energii cieplnej na potrzeby Ciepła systemowego.

Wstrzymanie dostawy ciepła na cele grzewcze nie jest konieczne gdyż węzły cieplne są wyposażone w automatykę, która reguluje ilość ciepła dostarczaną do budynków w zależności od temperatury zewnętrznej. Jednak w celu umożliwienia naszym Odbiorcom przeprowadzenie remontów instalacji wewnętrznej c.o. włącznie z wymianą grzejników, w czasie letnim dostawa Ciepła systemowego na cele grzewcze zostanie wstrzymana.

Dla porównania informujemy, że w zeszłym roku sezon grzewczy trwał  także do 1 czerwca.

W sprawie dalszego pobierania Ciepła systemowego na potrzeby energii cieplnej po zakończeniu sezonu grzewczego należy skontaktować się bezpośrednio z Działem Przesyłu: 61 428-45-56 lub 61 428-45-58. Możliwość pobierania energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania przez cały rok to jedna z podstawowych zalet Ciepła systemowego.

Dziękujemy Państwu za korzystanie z usług Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. i zapraszamy do dalszej współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *