Kolejna edycja akcji „Oddaj krew z Cieplikiem” za nami

22 maja 2021 r. na gnieźnieńskim Rynku już po raz kolejny odbyła się wspólna akcja Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. i Klubu Honorowych Dawców Krwi „Życiodajni Gniezno” przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem: „Oddaj krew z Cieplikiem”.

Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia. Nikomu nie trzeba przypominać, że zapotrzebowanie na nią jest ogromne. W specjalnie przygotowanym autobusie w godz. od 10.00 do 15.00 na gnieźnieńskim Rynku można było oddawać krew potrzebującym. Jak zwykle, mieszkańcy Pierwszej Stolicy nie zawiedli i nie trzeba było długo czekać na pierwszych bohaterów. Na długo przed godziną 10:00, kiedy miała rozpocząć się rejestracja, na Rynku pojawiło się już kilku chętnych.

Podczas akcji zarejestrowało się 44 chętnych, ale krew oddało 40 mieszkańców, co daje w sumie 17,9 zebranych litrów krwi. Dodatkowo 2 osoby zarejestrowały się do banku szpiku. Jak zwykle na oddających krew czekały m.in. gadżety reklamowe przygotowane m.in. przez PEC.

Oprócz PEC akcję wsparli Pizzeria „Mamma Mia” oraz piekarnia „Glanc”

Kolejna akcja „Oddaj krew z Cieplikiem” odbędzie się 25 września 2021 r. Szczegóły niebawem.

PCK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *