Ósma edycja akcji „PEC czyta dzieciom” rozpoczęta

11 lutego 2020 r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. rozpoczęło kolejną, ósmą edycję akcji pt.: „PEC czyta dzieciom”. Akcja, która z jednej strony pokazuje najmłodszym mieszkańcom Gniezna jak bezpiecznie, komfortowo i ekologicznie możemy zapewnić sobie komfort cieplny, a z drugiej strony namawia do codziennego czytania książek.

W obecnej edycji została wykorzystana całkiem nowa książeczka pt. „Czerwony Kapturek – Misja Czarny Smog”, która informuje dzieci o zaletach dbania o jakość powietrza w mieście. Uczy również ekologicznego podejścia do życia i skłania do dbania o nasze wspólne dobro jakim jest środowisko naturalne. Książeczka została przygotowana w ramach ogólnopolskiej kampanii promocyjnej Ciepła systemowego.

Akcja „PEC czyta dzieciom” oparta jest na scenariuszach dostarczonych przez twórców marki Ciepło Systemowe. W pierwszej części spotkania pracownicy PEC czytają dzieciom wspomniana bajkę, następnie uczniowie dowiadują się co to jest Ciepło systemowe i skąd pochodzi, a na koniec przeprowadzany jest konkurs z nagrodami.

Inauguracja kampanii miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 5 w Gnieźnie. Po zakończeniu akcji bajkę o Czerwonym Kapturku do samodzielnego przeczytania w domu otrzymał każdy uczeń.

Od dzisiaj pracownicy PEC – u będą odwiedzać wszystkie klasy I szkół podstawowych i przeprowadzać w nich akcję „PEC czyta dzieciom”, podczas których postarają się przekazać jak najwięcej informacji o ekologicznym Cieple systemowym.

DSCN3472 DSCN3474 DSCN3477

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *