Wyjątkowo ciepły styczeń

Tegoroczny styczeń okazał się drugim najcieplejszym w historii naszych 28-letnich pomiarów. Od początku sezonu grzewczego 2019/2020 przez nasz region przepływają ciepłe masy powietrza, co skutkuje mniejszym zapotrzebowaniem na Ciepło Systemowe ze strony Klientów.

W poprzednim miesiącu średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 stycznia wyniosła +3,16ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie -0,10ºC. Najzimniejszy styczeń jaki zanotowaliśmy podczas naszych 28-letnich pomiarów miał miejsce w 2006 r. (temperatura dobowa -6,8ºC), natomiast najcieplej było rok później w 2007 r. (temperatura dobowa +4,0ºC).

W ubiegłym miesiącu najzimniejszym dniem okazał się 26 stycznia (temperatura dobowa -0,4ºC), natomiast najcieplej było 10 i 31 stycznia (temperatura dobowa +7,8ºC).

I 20

Zmiany temperatury w styczniu przedstawiono na powyższym wykresie.

W styczniu wyprodukowano 62 737 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 68 840 GJ. Wyprodukowano więc 91,1% planowanej ilości energii cieplnej.

I 20a

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w styczniu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *