Po najcieplejszym lutym nastał najcieplejszy marzec!

Tegoroczny marzec okazał się najcieplejszy odkąd prowadzimy nasze dobowe pomiary temperatur, czyli od 32 lat! Był on cieplejszy od dotychczasowego rekordzisty z 2017 r. o 0,5ºC, a podczas całego miesiąca nie zanotowano ani jednego dnia z ujemną temperaturą dobową! Jest to już drugi tak rekordowy miesiąc z rzędu!

Średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 marca wyniosła +7,82ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią miesięczną temperaturę w tym miesiącu na poziomie +5,4ºC. Najzimniejszy marzec jaki zanotowaliśmy podczas naszych 32-letnich pomiarów miał miejsce w 2013 r. (średnia temperatura miesięczna -1,9ºC), natomiast najcieplej było w 2017 r. (średnia temperatura miesięczna +7,3ºC)

Najzimniejszym dniem w ubiegłym miesiącu okazał się 7 marca (temperatura dobowa +1,8ºC), natomiast najcieplej było 31 marca (temperatura dobowa +17,0ºC). Różnica temperatur między najzimniejszym a najcieplejszym dniem marca 2024 r. wyniosła 15,2 ºC.

M 24

Zmiany temperatury w marcu przedstawiono na powyższym wykresie.

W marcu wyprodukowano 45 314 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 51 201 GJ. Wyprodukowano więc 88,5 % planowanej ilości energii cieplnej.

M24 2

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w marcu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest zużywana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *