Krwiodawcy nie zawiedli – oddali ponad 12 litrów krwi

26 sierpnia 2023 r. na ul. Tumskiej przy Domu Lekarza już po raz kolejny odbyła się wspólna akcja Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. i Klubu Honorowych Dawców Krwi „Życiodajni Gniezno” przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża pod nazwą: „Oddaj krew z Cieplikiem”.

W specjalnie przygotowanym autobusie w godz. od 9.00 do 15.00 na gnieźnieńskim Rynku można było oddawać krew potrzebującym. Krwiobusy to potoczna nazwa mobilnych punktów poboru krwi. Są to autobusy ze specjalistycznym wyposażeniem, które pozwala przeprowadzać akcje krwiodawstwa w miejscowościach leżących daleko zarówno od Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jak i ich oddziałów terenowych. Natomiast w dużych miastach pozwalają zorganizować zbiórki krwi w dniach wolnych od pracy.

Podczas sierpniowej akcji zgłosiło się 40 osób, a krew oddało 27 mieszkańców, co daje w sumie ponad 12 zebranych litrów krwi. Dodatkowo 1 osoba zarejestrowała się do banku szpiku. Jak zwykle na oddających krew czekały gadżety reklamowe przygotowane przez PEC Gniezno oraz sponsorów:

Pizzeria „Mamma Mia”,

GOSiR,

Carrefour,

Ultrapur Start Gniezno,

Hotel „Nest”.

Wszystkim krwiodawcom i darczyńcom serdecznie dziękujemy i już teraz zapraszamy na kolejne akcje w 2024 r.

Oddaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *