Ponad 9 litrów krwi

24 czerwca 2023 r. na gnieźnieńskim Rynku już po raz kolejny odbyła się wspólna akcja Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. i Klubu Honorowych Dawców Krwi „Życiodajni Gniezno” przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża pod nazwą: „Oddaj krew z Cieplikiem”.

W specjalnie przygotowanym autobusie w godz. od 9.00 do 15.00 na gnieźnieńskim Rynku można było oddawać krew potrzebującym. Krwiobusy to potoczna nazwa mobilnych punktów poboru krwi. Są to autobusy ze specjalistycznym wyposażeniem, które pozwala przeprowadzać akcje krwiodawstwa w miejscowościach leżących daleko zarówno od Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jak i ich oddziałów terenowych. Natomiast w dużych miastach pozwalają zorganizować zbiórki krwi w dniach wolnych od pracy.

Podczas czerwcowej akcji na gnieźnieńskim Rynku krew oddało 22 mieszkańców, co daje w sumie ponad 9 zebranych litrów krwi. Dodatkowo 3 osoby zarejestrowały się do banku szpiku. Jak zwykle na oddających krew czekały gadżety reklamowe przygotowane m.in. przez PEC Gniezno.

Oprócz PEC akcję wsparli Pizzeria „Mamma Mia”, GOSiR oraz Carrefour Gniezno.

Dziękujemy!

13456

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *