Zwiększone zapotrzebowanie na Ciepło Systemowe w marcu

Tegoroczny marzec był przeważnie słoneczny i suchy. Wyżowa pogoda powodowała jednak nocne przymrozki, które skłaniały odbiorców Ciepła systemowego do zwiększonego zapotrzebowania.

Średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 marca wyniosła +4,50ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +5,4ºC. Najzimniejszy marzec jaki zanotowaliśmy podczas naszych 30-letnich pomiarów miał miejsce w 2013 r. (temperatura dobowa -1,9ºC), natomiast najcieplej było w 2017 r. (temperatura dobowa +7,3ºC).

Najzimniejszym dniem w ubiegłym miesiącu okazał się 3 marca (temperatura dobowa -0,4ºC), natomiast najcieplej było 28 marca (temperatura dobowa +10,5ºC).

III

Zmiany temperatury w marcu przedstawiono na powyższym wykresie.

W marcu wyprodukowano 52 196 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 45 590 GJ. Wyprodukowano więc 114,5 % planowanej ilości energii cieplnej.

III A

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w marcu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *