Luty cieplejszy niż zazwyczaj

Wyjątkowo łagodny i ciepły przebieg miał zakończony niedawno luty. Odbiorcy Ciepła systemowego zachęceni większą ilością słońca rzadziej korzystali z energii cieplnej. Warto nadmienić, że w lutym był tylko jeden dzień z ujemną dobową temperaturą.

Średnia dobowa temperatura w dniach 1-28 lutego wyniosła +3,84ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +3,2ºC. Najzimniejszy luty jaki zanotowaliśmy podczas naszych 30-letnich pomiarów miał miejsce w 1996 r. (temperatura dobowa -4,5ºC), natomiast najcieplej było w 1998 r. (temperatura dobowa +4,6ºC).

Najzimniejszym dniem w ubiegłym miesiącu okazał się 28 lutego (temperatura dobowa -0,1ºC), natomiast najcieplej było 9 lutego (temperatura dobowa +7,2ºC).

II

Zmiany temperatury w lutym przedstawiono na powyższym wykresie.

W lutym wyprodukowano 52 045 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 55 760 GJ. Wyprodukowano więc 93,3 % planowanej ilości energii cieplnej.

II 2

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w lutym przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *