Grudzień chłodniejszy niż zwykle

Grudzień przyniósł śnieg i srogi mróz. W okresach, w których mieliśmy do czynienia z niskimi temperaturami w dzień i w nocy, zanotowaliśmy zdecydowanie wyższe zużycie Ciepła systemowego przez odbiorców. W pozostałych dniach zużycie to przebiegało zgodnie z planem Spółki.

Średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 grudnia wyniosła -0,33ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +3,6ºC. Najzimniejszy grudzień jaki zanotowaliśmy podczas naszych 30-letnich pomiarów miał miejsce w 2010 r. (temperatura dobowa -5,2ºC), natomiast najcieplej było w 2015 r. (temperatura dobowa +5,5ºC).

Najzimniejszym dniem w ubiegłym miesiącu okazał się 26 grudnia (temperatura dobowa -10,5ºC), natomiast najcieplej było 31 grudnia (temperatura dobowa +10,4ºC).

XII

Zmiany temperatury w grudniu przedstawiono na powyższym wykresie.

W grudniu wyprodukowano 72 945 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 57 219 GJ. Wyprodukowano więc 127,5 % planowanej ilości energii cieplnej.

XII 2

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w grudniu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *