Lekcja ciepła w Szkole Podstawowej nr 9

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. kontynuuje akcję związaną z lekcjami ciepła dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych w Gnieźnie. Ze względu na pandemię nasi pracownicy nie pojawiają się w szkole, a lekcje prowadzą nauczyciele klas pierwszych w oparciu o materiały przygotowane przez markę Ciepło systemowe.

Cieszymy się, że pomimo trudności zachęciliśmy wychowawców pierwszych klas do wzięcia udziału w projekcie ekologiczno – edukacyjnym „Lekcje Ciepła”.  Zajęcia uczą o cieple, energii, zasobach i ekologii. Podczas lekcji on-line na platformie edukacyjnej dostępnej pod adresem lekcjeciepla.pl, uczniowie klas 1a i 1b Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie mogli w prosty sposób dowiedzieć się o produkcji i oszczędzaniu energii, powstawaniu zanieczyszczeń powietrza oraz jak przeciwdziałać smogowi, a także jak nie marnować zasobów i dbać o planetę. Dzieci uczestniczyły też w eksperymentach naukowych związanych z ogrzewaniem i przenikaniem ciepła.

W nagrodę za przeprowadzoną lekcję ciepła wszyscy uczniowie otrzymali książeczki pt. „Czerwony Kapturek, misja Czarny Smog” , a szkoła otrzymała dyplom uczestnictwa w tym innowacyjnym projekcie.

Zachęcamy pozostałe szkoły podstawowe w naszym mieście do przeprowadzenia podobnych zajęć i podzielenia się z nami ich przebiegiem.

Przypominamy, że patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Gniezna, Pan Tomasz Budasz.

SP9

Źródło: zdjęcie nadesłane przez SP nr 9Dyplom 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *