Kolejna edycja akcji „Oddaj krew z Cieplikiem” za nami

25 września 2021 r. na gnieźnieńskim Rynku już po raz kolejny odbyła się wspólna akcja Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. i Klubu Honorowych Dawców Krwi „Życiodajni Gniezno” przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem: „Oddaj krew z Cieplikiem”.

Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia. Nikomu nie trzeba przypominać, że zapotrzebowanie na nią jest ogromne. W specjalnie przygotowanym autobusie w godz. od 10.00 do 15.00 na gnieźnieńskim Rynku można było oddawać krew potrzebującym. Jak zwykle, mieszkańcy Pierwszej Stolicy nie zawiedli i nie trzeba było długo czekać na pierwszych bohaterów. Na długo przed godziną 10:00, kiedy miała rozpocząć się rejestracja, na Rynku pojawiło się już kilku chętnych.

Podczas akcji zarejestrowało się 43 chętnych, ale krew oddało 28 mieszkańców, co daje w sumie 12,6 zebranych litrów krwi. Dodatkowo 4 osoby zarejestrowały się do banku szpiku. Jak zwykle na oddających krew czekały m.in. gadżety reklamowe przygotowane m.in. przez PEC.

Oprócz PEC akcję wsparli Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Carrefour, Pizzeria „Mamma Mia” oraz piekarnia „Glanc”.

Kolejne akcje „Oddaj krew z Cieplikiem” odbędą się już w 2022 r. Jak tylko poznamy dokładne terminy, natychmiast Państwa poinformujemy.

PCK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *