Najzimniejszy kwiecień od 24 lat!

Tegoroczny kwiecień był najchłodniejszym w XXI wieku. Warto odnotować, że ostatnio tak zimny kwiecień zdarzył się w roku 1997. W tym roku co prawda nie mieliśmy do czynienia z dużymi mrozami i intensywnymi opadami śniegu, ale chłód szczególnie odczuwalny był nocami. Dni także nie należały do ciepłych, stąd zwiększone zapotrzebowanie na Ciepło Systemowe wśród naszych Odbiorców.

Średnia dobowa temperatura w dniach 1-30 kwietnia wyniosła +6,70ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +9,4ºC.

Najzimniejszy kwiecień jaki zanotowaliśmy podczas naszych 29-letnich pomiarów miał miejsce w 1997 r. (temperatura dobowa +6,2ºC), natomiast najcieplej było w 2011 r. (temperatura dobowa +12,4ºC). Najzimniejszym dniem okazał się 6 kwietnia (temperatura dobowa+1,9 ºC), natomiast najcieplej było 11 kwietnia (temperatura dobowa +13,0ºC).

IV

Zmiany temperatury w kwietniu przedstawiono na powyższym wykresie.

W kwietniu wyprodukowano 41 854 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 32 421 GJ. Wyprodukowano więc 129,1 % planowanej ilości energii cieplnej.

IV 2

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w kwietniu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *