Umiarkowanie chłodny marzec

Tegoroczny marzec zaliczyć można do umiarkowanie chłodnych. Co prawda nie mieliśmy do czynienia z dużymi mrozami i intensywnymi opadami śniegu, ale chłód szczególnie odczuwalny był nocami. Dni także nie należały do ciepłych, stąd zwiększone zapotrzebowanie na Ciepło Systemowe wśród naszych Odbiorców.

Średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 marca wyniosła +4,42ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +5,4ºC. Najzimniejszy marzec jaki zanotowaliśmy podczas naszych 29-letnich pomiarów miał miejsce w 2013 r. (temperatura dobowa -1,9ºC), natomiast najcieplej było w 2017 r. (temperatura dobowa +7,3ºC).

Najzimniejszym dniem okazał się 19 marca (temperatura dobowa -1,6 ºC), natomiast najcieplej było 31 marca (temperatura dobowa +16,4ºC).

III

Zmiany temperatury w marcu przedstawiono na powyższym wykresie.

W marcu wyprodukowano 53 758 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 42 963 GJ. Wyprodukowano więc 125,1 % planowanej ilości energii cieplnej.

III 2

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w marcu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *