Śnieg i niskie temperatury w styczniu

Tegoroczny styczeń należał do chłodnych, a nocami wręcz mroźnych. W połowie miesiąca mieliśmy do czynienia z krótkim, bardzo mroźnym epizodem w postaci arktycznego powietrza. M.in. to oraz dodatkowo większe niż w ostatnich latach opady śniegu przełożyły się na zwiększone zapotrzebowanie na Ciepło Systemowe ze strony Odbiorców.

Średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 stycznia wyniosła -0,71ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +1,2ºC. Najzimniejszy styczeń jaki zanotowaliśmy podczas naszych 29-letnich pomiarów miał miejsce w 2006 r. (temperatura dobowa -6,8ºC), natomiast najcieplej było w 2007 r. (temperatura dobowa +4,0ºC).

Najzimniejszym dniem okazał się 17 stycznia (temperatura dobowa -13,1 ºC), natomiast najcieplej było 22 stycznia (temperatura dobowa +6,3ºC).

I

Zmiany temperatury w styczniu przedstawiono na powyższym wykresie.

W styczniu wyprodukowano 69 776 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 68 235 GJ. Wyprodukowano więc 102,3 % planowanej ilości energii cieplnej.

I 2

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w styczniu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *