Grudzień stabilny pod względem produkcji Ciepła systemowego

Tegoroczny grudzień był stabilny pod względem temperatury zanotowanej na zewnątrz. Łagodna pogoda, brak opadów i lekki wiatr skłoniły Odbiorców do umiarkowanego zużycia Ciepła systemowego. W wyniku tego zanotowana produkcja okazała się zbliżona do planowanej.

Średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 grudnia wyniosła +2,21ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +3,6 ºC. Najzimniejszy grudzień jaki zanotowaliśmy podczas naszych 29-letnich pomiarów miał miejsce w 2010 r. (temperatura dobowa -5,2 ºC), natomiast najcieplej było w 2015 r. (temperatura dobowa +5,5 ºC).

Najzimniejszym dniem okazał się 2 grudnia (temperatura dobowa -2,2 ºC), natomiast najcieplej było 5 grudnia (temperatura dobowa +7,6 ºC).

W okresach grzewczych roku kalendarzowego 2020 odnotowaliśmy temperaturę na poziomie +6,08 ºC (okres styczeń-kwiecień i październik-grudzień).

XII

Zmiany temperatury w grudniu przedstawiono na powyższym wykresie.

W grudniu wyprodukowano 61 608 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 62 535 GJ. Wyprodukowano więc 98,5 % planowanej ilości energii cieplnej.

XII 2

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w grudniu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *