W listopadzie Odbiorcy zapewnili sobie mniej Ciepła systemowego

Jeden z cieplejszych listopadów w historii naszych 29-letnich pomiarów jaki właśnie za nami spowodował, że Odbiorcy nie byli skorzy do częstego korzystania z Ciepła systemowego. Przełożyło się to na zdecydowanie niższą produkcję energii cieplnej niż zakładaliśmy w planie.

W poprzednim miesiącu średnia dobowa temperatura w dniach 1-30 listopada wyniosła +6,36ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +6,0ºC. Najzimniejszy listopad jaki zanotowaliśmy podczas naszych 29-letnich pomiarów miał miejsce w 1993 r. (temperatura dobowa -0,8ºC), natomiast najcieplej było w 2009 r. (temperatura dobowa +6,9ºC).

W ubiegłym miesiącu najzimniejszym dniem okazał się 30 listopada (temperatura dobowa +0,7ºC), natomiast najcieplej było 2 listopada (temperatura dobowa +14,3ºC).

XI

Zmiany temperatury w listopadzie przedstawiono na powyższym wykresie.

W listopadzie wyprodukowano zaledwie 46 198 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 56 377 GJ. Wyprodukowano więc 81,9% planowanej ilości energii cieplnej.

XI 2

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w listopadzie przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *