Produkcja Ciepła systemowego w październiku zgodnie z planem

Pogoda w październiku okazała się dość łagodna. Nocne chłody oraz przelotne opady deszczu nie skłoniły Odbiorców do zwiększonego skorzystania z Ciepła systemowego. Ciepły początek miesiąca spowodował, iż wielu użytkowników Ciepła systemowego wstrzymywało się z rozpoczęciem sezonu grzewczego, stąd finalnie produkcja okazała się podobna do tej jaką założono w planie.

W poprzednim miesiącu średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 października wyniosła +11,12ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +11,0ºC. Najzimniejszy październik jaki zanotowaliśmy podczas naszych 29-letnich pomiarów miał miejsce w 1992 r. (temperatura dobowa +5,9ºC), natomiast najcieplej było w 2001 r. (temperatura dobowa +12,4ºC). D

W ubiegłym miesiącu najzimniejszym dniem okazał się 17 października (temperatura dobowa +6,0ºC), natomiast najcieplej było 3 października (temperatura dobowa +18,8ºC).

X1

Zmiany temperatury w październiku przedstawiono na powyższym wykresie.

W październiku wyprodukowano 33 283 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 32 984 GJ. Wyprodukowano więc 100,9% planowanej ilości energii cieplnej.

X2

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w październiku przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *