Zwiększona produkcja Ciepła systemowego w kwietniu

Pogoda w kwietniu okazała się łagodna, niemniej niewielkie nocne mrozy skłoniły Odbiorców do zwiększonego skorzystania z Ciepła systemowego.

W poprzednim miesiącu średnia dobowa temperatura w dniach 1-30 kwietnia wyniosła +10,18ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +9,0ºC. Najzimniejszy kwiecień jaki zanotowaliśmy podczas naszych 28-letnich pomiarów miał miejsce w 1997 r. (temperatura dobowa +6,2ºC), natomiast najcieplej było w 2011 r. (temperatura dobowa +12,4ºC).

W ubiegłym miesiącu najzimniejszymi dniami okazały się 1 i 14 kwietnia (temperatura dobowa +4,6ºC), natomiast najcieplej było 28 kwietnia (temperatura dobowa +17,4ºC).

IV

Zmiany temperatury w kwietniu przedstawiono na powyższym wykresie.

W kwietniu wyprodukowano 32 225 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 23 594 GJ. Wyprodukowano więc 136,6% planowanej ilości energii cieplnej.

IV 1

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w kwietniu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *