Produkcja Ciepła systemowego w marcu zgodnie z planem

Pogoda w marcu okazała się łagodna, niemniej niewielkie nocne mrozy skłoniły Odbiorców do zwiększonego skorzystania z Ciepła systemowego.

W poprzednim miesiącu średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 marca wyniosła +5,11ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +5,0ºC. Najzimniejszy marzec jaki zanotowaliśmy podczas naszych 28-letnich pomiarów miał miejsce w 2013 r. (temperatura dobowa -1,9ºC), natomiast najcieplej było w 2017 r. (temperatura dobowa +7,3ºC).

W ubiegłym miesiącu najzimniejszym dniem okazał się 22 marca (temperatura dobowa -0,9ºC), natomiast najcieplej było 18 marca (temperatura dobowa +12,4ºC).

III

Zmiany temperatury w marcu przedstawiono na powyższym wykresie.

W marcu wyprodukowano 51 895 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 47 442 GJ. Wyprodukowano więc 109,4% planowanej ilości energii cieplnej.

III A

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w marcu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *