Luty potwierdził łagodną zimę

Tegoroczny luty okazał się drugim najcieplejszym w historii naszych 28-letnich pomiarów. Od początku sezonu grzewczego 2019/2020 przez nasz region przepływają ciepłe masy powietrza, co skutkuje mniejszym zapotrzebowaniem na Ciepło Systemowe ze strony Klientów.

W poprzednim miesiącu średnia dobowa temperatura w dniach 1-29 lutego wyniosła +4,46ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +1,3ºC. Najzimniejszy luty jaki zanotowaliśmy podczas naszych 28-letnich pomiarów miał miejsce w 1996 r. (temperatura dobowa -4,5ºC), natomiast najcieplej było w 1998 r. (temperatura dobowa +4,6ºC).

W ubiegłym miesiącu najzimniejszym dniem okazał się 7 lutego (temperatura dobowa +0,2ºC), natomiast najcieplej było 16 lutego (temperatura dobowa +10,1ºC).

II

Zmiany temperatury w lutym przedstawiono na powyższym wykresie.

W lutym wyprodukowano 53 630 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 62 879 GJ. Wyprodukowano więc 85,3% planowanej ilości energii cieplnej.

II a

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w lutym przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *