Umiarkowanych temperatur ciąg dalszy

Mimo, iż sezon grzewczy w pełni, za oknami umiarkowane temperatury. Po względnie ciepłym październiku i listopadzie, także grudzień okazał się miesiącem, w którym temperatury zewnętrzne były bardziej jesienne niż zimowe.

W poprzednim miesiącu średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 grudnia wyniosła +3,64ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +2,90ºC. Najzimniejszy grudzień jaki zanotowaliśmy podczas naszych 28-letnich pomiarów miał miejsce w 2010 r. (temperatura dobowa -5,2ºC), natomiast najcieplej było w roku 2015 (temperatura dobowa +5,5ºC).

W ubiegłym miesiącu najzimniejszym dniem okazał się 11 grudnia (temperatura dobowa -0,9ºC), natomiast najcieplej było 20 grudnia (temperatura dobowa +8,5ºC).

XII

Zmiany temperatury w grudniu przedstawiono na powyższym wykresie.

W grudniu wyprodukowano 60 869 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 64 393 GJ. Wyprodukowano więc 94,5% planowanej ilości energii cieplnej.

XII 2

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w grudniu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *