Najcieplejszy październik od 18 lat!

Mimo, iż sezon grzewczy w pełni, za oknami jeszcze pogodnie i ciepło. Październik okazał się nadzwyczaj łaskawy dla użytkowników Ciepła systemowego, którzy korzystali z niego w minimalnym stopniu.

W poprzednim miesiącu średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 październik wyniosła +11,3ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +10,0ºC. Najzimniejszy październik jaki zanotowaliśmy podczas naszych 28-letnich pomiarów miał miejsce w 1992 r. (temperatura dobowa +5,9ºC), natomiast najcieplej było w roku 2001 (temperatura dobowa +12,4ºC).

W ubiegłym miesiącu najzimniejszym dniem okazał się 31 października (temperatura dobowa +3,1ºC), natomiast najcieplej było 13 października (temperatura dobowa +18,1ºC).

 X

Zmiany temperatury w październiku przedstawiono na powyższym wykresie.

W październiku wyprodukowano 33 143 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 38 179 GJ. Wyprodukowano więc 86,8% planowanej ilości energii cieplnej.

X 1

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w październiku przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *