PEC. Technologia i ekologia

7 maja 2019 roku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. zorganizowało konferencję prasową pt.: „PEC. Technologia i ekologia”. Podczas spotkania z przedstawicielami lokalnych mediów reprezentanci PEC omówili dwa tematy w zakresie rozwoju ekologicznego i technologicznego Spółki: zajęcie IV miejsca w ogólnopolskim rankingu na najlepsze przedsiębiorstwo ciepłownicze 2019 oraz podsumowanie zakończonej inwestycji modernizacji kotłów w ciepłowni przedsiębiorstwa.

Przypominamy, że w tym roku PEC Gniezno zajęło  IV miejsce w ogólnopolskim rankingu przedsiębiorstw energetyki cieplnej Strefy Gospodarki Gazety Prawnej. Ranking jest projektem, oceniającym przede wszystkim kondycję finansową i politykę inwestycyjną oraz prośrodowiskową firm ciepłowniczych. Spółka znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu po raz piąty, poprawiając zeszłoroczną pozycję o jedno miejsce. Pomimo iż Spółka nie należy do największych w kraju, jest w stanie rywalizować na równym poziomie z przedsiębiorstwami ciepłowniczymi z dużych miast.  W opracowaniu rankingu brano pod uwagę takie kryteria jak m.in. zaawansowanie technologiczne firm ciepłowniczych, politykę ekonomiczną i inwestycyjną, przyjazność dla środowiska oraz działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Właśnie z tej okazji, na specjalne zaproszenie przyjechał pan Bogdan Leszczorz – kierownik zespołu redakcyjnego Strefy Gospodarki Gazety Prawnej, który oficjalnie przekazał wyróżnienie na ręce pana prezesa Dariusza Zamiara.

Kolejnym tematem, omówionym szczegółowo przez zastępcę prezesa PEC ds. technicznych – Piotra Staśkiewicza oraz kierownika działu technicznego – Andrzeja Ratajczaka była modernizacja źródeł ciepła w ciepłowni C – 13, która zajmuje szczególną pozycję w zakresie ochrony powietrza w Spółce. Milionowe inwestycje są możliwe dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Zarząd Spółki podjął decyzję o kompleksowej optymalizacji i modernizacji trzech źródeł ciepła, w tym układów odpylania. Zrealizowane przedsięwzięcia pozwoliły zastąpić istniejące dwustopniowe układy odpylania, na układy o wyższej skuteczności odpylania, pozwalające spełnić standard emisji pyłu oraz zwiększyły sprawność wytwarzania ciepła. W wyniku modernizacji trzech kotłów, uzyskaliśmy zmniejszenie zużycia węgla na poziomie 208 ton/rok oraz redukcję emisji zanieczyszczeń pyłowo – gazowych. Dodatkowo, w celu zwiększenia efektywności energetycznej, Zarząd Spółki podjął decyzję o rozdzieleniu obiegu pomp sieciowych i kotłowych w Ciepłowni C – 13. Pozwoliło to monitorować zużycie sprężonego powietrza oraz diagnozować powstające nieszczelności na układzie sprężonego powietrza.

Artykuły dot. konferencji w mediach:

http://www.gniezno24.com/aktualnosci/item/17365-pec-z-wyroznieniem-i-czystsza-emisja

http://gniezno.naszemiasto.pl/artykul/pec-w-gnieznie-czwartym-przedsiebiorstwem-cieplowniczym-w,5111647,artgal,t,id,tm.html

https://tv.gniezno.pl/artykuly/czytaj/10434/pec_chwali_sie_modernizacja_i_wysokim_rankingiem.html

 

 DSCN2743DSCN2740DSCN2748DSCN2750

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *