Nieco niższe zapotrzebowanie na Ciepło Systemowe w kwietniu

Mimo, iż zawitała kalendarzowa wiosna, użytkownicy Ciepła systemowego nadal z chęcią z niego korzystają. Wpływ na to miały m. in. niskie temperatury w nocy oraz wiatr.

W poprzednim miesiącu średnia dobowa temperatura w dniach 1-30 kwietnia wyniosła +10,78ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +8,2ºC. Najzimniejszy kwiecień jaki zanotowaliśmy podczas naszych 26-letnich pomiarów miał miejsce w 1997 r. (temperatura dobowa +6,2ºC), natomiast najcieplej było w roku 2011 (temperatura dobowa +12,4ºC).

W ubiegłym miesiącu najzimniejszym dniem okazał się 10 kwietnia (temperatura dobowa +1,9ºC), natomiast najcieplej było 26 kwietnia (temperatura dobowa +21,6ºC).

IV

Zmiany temperatury w kwietniu przedstawiono na powyższym wykresie.

W kwietniu wyprodukowano 31 697 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 35 809 GJ. Wyprodukowano więc 88,5% planowanej ilości energii cieplnej.

IV a

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w kwietniu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *