W marcu większe zapotrzebowanie na Ciepło Systemowe

Mimo, iż zawitała kalendarzowa wiosna, użytkownicy Ciepła systemowego nadal z chęcią z niego korzystają. Wpływ na to miały m. in. wietrzne oraz deszczowe dni, których w marcu nie brakowało.

W poprzednim miesiącu średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 marca wyniosła +6,43ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +3,9ºC. Najzimniejszy marzec jaki zanotowaliśmy podczas naszych 26-letnich pomiarów miał miejsce w 2013 r. (temperatura dobowa -1,9ºC), natomiast najcieplej było w roku 2017 (temperatura dobowa +7,3ºC).

W ubiegłym miesiącu najzimniejszym dniem okazał się 1 marca (temperatura dobowa +0,9ºC), natomiast najcieplej było 30 marca (temperatura dobowa +12,0ºC).

XX

Zmiany temperatury w marcu przedstawiono na powyższym wykresie.

W marcu wyprodukowano 46 952 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 39 018 GJ. Wyprodukowano więc 120,3% planowanej ilości energii cieplnej.

XXX

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w marcu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *