W styczniu niższa produkcja Ciepła systemowego

Pierwsza połowa stycznia okazała się dość łagodna. Nieco sroższa zima, której towarzyszył śnieg i mróz pojawiła się w drugiej połowie miesiąca. Nie były to jednak zjawiska, które zachęciłyby Odbiorców do wzmożonego korzystania z bezpiecznego i ekologicznego Ciepła systemowego.

W poprzednim miesiącu średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 stycznia wyniosła -0,42ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie -0,8ºC. Najzimniejszy styczeń jaki zanotowaliśmy podczas naszych 26-letnich pomiarów miał miejsce w 2006 r. (temperatura dobowa -6,8ºC), natomiast najcieplej było w roku 2007 (temperatura dobowa +4,0ºC).

W ubiegłym miesiącu najzimniejszymi dniami okazały się 22 i 24 stycznia (temperatura dobowa -6,0ºC), natomiast najcieplej było 16 stycznia (temperatura dobowa +4,8ºC).

Styczeń 1

Zmiany temperatury w styczniu przedstawiono na powyższym wykresie.

W styczniu wyprodukowano 76 328 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 82 242 GJ. Wyprodukowano więc 92,8% planowanej ilości energii cieplnej.

Styczeń II

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w styczniu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *