Cieplik ratuje życie po raz siódmy

16 czerwca 2018 r. na gnieźnieńskim Rynku już po raz siódmy odbyła się wspólna akcja Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. i Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem: „Oddaj krew z Cieplikiem”.

Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia. Nikomu nie trzeba przypominać, że zapotrzebowanie na nią jest ogromne. W specjalnie przygotowanym autobusie w godz. od 10.00 do 15.00 na gnieźnieńskim Rynku można było oddawać krew potrzebującym. Jak zwykle, mieszkańcy Pierwszej Stolicy nie zawiedli i nie trzeba było długo czekać na pierwszych bohaterów. Na długo przed godziną 10:00, kiedy miała rozpocząć się rejestracja, na Rynku pojawiło się już kilku chętnych.

Tego dnia zarejestrowało się 61 chętnych, ale krew oddało 46 mieszkańców, co daje w sumie 20,7 zebranych litrów krwi. Jak zwykle na oddających krew czekały gadżety reklamowe przygotowane przez PEC oraz cieplik, który rozdawał dzieciom balony i zachęcał do tegorocznej akcji.

Oprócz PEC akcję wsparli: GOSiR, Carrefour, Komenda Powiatowej Policji w Gnieźnie, Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, Pizzeria na Kawiarach, Cukiernia Sowa, MKS Mieszko Gniezno, MPK Gniezno.

Wszystkim honorowym dawcom serdecznie dziękujemy! Pamiętajmy, dobro wraca!

DSCN2005DSCN1996DSCN1995DSCN1991DSCN1985

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *