Ekologiczny rozwój PEC

28 maja 2018 roku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. zorganizowało konferencję prasową pt.: „Ekologiczny rozwój PEC”. Podczas spotkania z przedstawicielami gnieźnieńskich mediów reprezentanci PEC omówili trzy główne tematy w zakresie rozwoju ekologicznego Spółki: mi .n.: zajęcie V miejsca w ogólnopolskim rankingu na najlepsze przedsiębiorstwo ciepłownicze, uzyskanie Certyfikatu PreQurs – świadczącego o pozytywnym oddziaływaniu ciepła systemowego na środowisko oraz przebieg inwestycji modernizacji kotłów w ciepłowni przedsiębiorstwa.

Przypominamy, że w tym roku PEC Gniezno zajęło V miejsce w ogólnopolskim rankingu przedsiębiorstw energetyki cieplnej Strefy Gospodarki Gazety Prawnej. Ranking jest przedsięwzięciem, oceniającym przede wszystkim kondycję finansową i politykę inwestycyjną oraz prośrodowiskową firm ciepłowniczych. Spółka znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu po raz czwarty, poprawiając zeszłoroczną pozycję o jedno miejsce. W opracowaniu rankingu brano pod uwagę takie kryteria jak m.in. zaawansowanie technologiczne firm ciepłowniczych, politykę ekonomiczną i inwestycyjną, przyjazność dla środowiska oraz działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Właśnie z tej okazji, na specjalne zaproszenie przyjechał pan Bogdan Leszczorz – kierownik zespołu redakcyjnego Strefy Gospodarki Gazety Prawnej, który oficjalnie przekazał wyróżnienie na ręce pana prezesa Dariusza Zamiara.

Kolejnym tematem, omówionym szczegółowo przez zastępcę prezesa PEC ds. technicznych – Piotra Staśkiewicza była modernizacja źródeł ciepła w ciepłowni C – 13, która zajmuje szczególną pozycję w zakresie ochrony powietrza w Spółce. Milionowe inwestycje możliwe są dzięki sprawnemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Aktualnie PEC Gniezno korzysta ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na modernizacje kotłów wraz z budową instalacji odpylania spalin. Przedsięwzięcie polega na zastąpieniu istniejącego dwustopniowego układu odpylania wraz z kanałami spalin na układ o wyższej skuteczności odpylania, pozwalającej spełnić zaostrzone standardy emisji pyłu. W ramach zadania zostanie także zmodernizowany układ odżużlania kotła oraz układ zasilania kotła w energię elektryczną (oszczędność emisji pyłowych o 50 %). Obecnie trwa modernizacja trzech kolejnych kotłów. Koszt realizacji tej inwestycji to 16,5 mln złotych. Dzięki temu, Spółka ograniczy ilość emisji zanieczyszczeń do atmosfery, jak również zwiększy się bezpieczeństwo energetyczne Gniezna. Planowanie zakończenie działań to wrzesień 2018. Szczegółowa konferencja na temat modernizacji kotłów odbędzie się we wrześniu (tj. po zakończeniu inwestycji) o czym poinformujemy.

Jako Przedsiębiorstwo dbające o jakość powietrza w mieście PEC Gniezno otrzymało certyfikat PreQurs w zakresie niskiej i ogólnej emisji zanieczyszczeń do powietrza, opracowany przez Instytut Certyfikacji Emisji Budynków. Na jego podstawie stwierdza się, że oferowane przez nasze przedsiębiorstwo ciepło systemowe stanowi skuteczne narzędzie do ograniczania niskiej emisji zanieczyszczeń do powierza.
Artykuły dot. konferencji w mediach:

http://www.gniezno24.com/gospodarka/item/14360-pec-otrzymal-wyroznienia-za-swoja-dzialalnosc

http://informacjelokalne.pl/biznes/item/8673-„spółka-ciepłownicza-z-gniezna-jest-zaliczana-do-najlepszych-tego-typu-spółek-w-polsce”

http://gniezno.naszemiasto.pl/artykul/gnieznienski-pec-w-pierwszej-piatce-w-rankingu-na-najlepsze,4665547,artgal,t,id,tm.html

http://www.radioplus.pl/wiadomosci-lokalne-czytaj/118015/gnieznienski_pec_pnie_sie_w_gore

http://tv.gniezno.pl/artykuly/czytaj/8967/pec_gniezno_na_piatym_miejscu_w_ogolnopolskim_rankingu.html

IMG_20180528_110540IMG_20180528_105807IMG_20180528_114942Bez nazwy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *