Najcieplejszy kwiecień w historii pomiarów!

Ciepłe powietrze jakie napływało do naszego kraju przez znaczną część kwietnia spowodowało, że możemy zaliczyć ten miesiąc do najcieplejszych w historii naszych 25-letnich pomiarów. Mający tego świadomość Odbiorcy Ciepła systemowego znacznie rzadziej korzystali z ogrzewania z PEC.

W sezonie grzewczym 2017/2018 średnia dobowa temperatura w dniach 1-30 kwietnia wyniosła +13,66 ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +9,1ºC. Był to najcieplejszy kwiecień od czasu kiedy PEC prowadzi regularne pomiary miesięcznych temperatur dobowych. Dotychczas najwyższą miesięczną dobową temperaturę w kwietniu zanotowano w 2011 r. i wyniosła ona +12,4 ºC. Mamy więc rekord!

Najzimniejszym dniem okazał się 1 kwietnia (temperatura dobowa +2,2 ºC), natomiast najcieplej było 30 kwietnia (temperatura dobowa +19,8 ºC).

Kwiecień 1

Zmiany temperatury w kwietniu przedstawiono na powyższym wykresie.

W kwietniu wyprodukowano 25 052 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 33 291 GJ. Wyprodukowano więc 75,3 % planowanej ilości energii cieplnej.

Kwicień 2

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w kwietniu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *