Marzec chłodniejszy niż zazwyczaj

Tegoroczny marzec okazał chłodniejszy od dotychczasowych. Zmienne warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg i wiatr skłoniły Odbiorców Ciepła systemowego do częstszego niż zwykle korzystania z produktu oferowanego przez PEC.

W sezonie grzewczym 2017/2018 średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 marca wyniosła +1,29 ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +4,50 ºC.

Najzimniejszym dniem okazał się 1 marca (temperatura dobowa -10,9 ºC), natomiast najcieplej było 11 marca (temperatura dobowa +10,5 ºC). Amplituda wyniosła więc aż 21,4 ºC.

M1

Zmiany temperatury w marcu przedstawiono na powyższym wykresie.

W marcu wyprodukowano 62 856 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 58 268 GJ. Wyprodukowano więc 107,9 % planowanej ilości energii cieplnej.

M2

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w marcu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *