Luty najzimniejszym miesiącem obecnego sezonu grzewczego

Nie grudzień, nie styczeń, a luty okazał się najzimniejszym miesiącem obecnego sezonu grzewczego. Jest to jak do tej pory jedyny miesiąc, w którym miesięczna temperatura dobowa spadła poniżej zera. Łącznie w lutym zanotowaliśmy aż 19 dni z temperaturą dobową poniżej 0 ºC. W grudniu były to 3 dni, a w styczniu 10. Nie był to jednak najzimniejszy luty w historii naszych pomiarów. Takowy zdarzył się w sezonie grzewczym 1995/1996, kiedy to zanotowaliśmy w lutym średnią dobową temperaturę wynoszącą 4,50 ºC.

W obecnym sezonie grzewczym średnia dobowa temperatura w dniach 1-28 lutego wyniosła -2,67 ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +1,00 ºC.

Najzimniejszym dniem okazał się 26 lutego (temperatura dobowa -10,9 ºC), natomiast najcieplej było 1 lutego (temperatura dobowa +3,6 ºC).

L1

Zmiany temperatury w lutym przedstawiono na powyższym wykresie.

W lutym wyprodukowano 66 478 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 65 321 GJ. Wyprodukowano więc 101,8 % planowanej ilości energii cieplnej.

L2

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w lutym przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *