Po raz szósty PEC czyta dzieciom

W 2018 roku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. już po raz szósty rozpoczęło akcję „PEC czyta dzieciom”. Akcja jest częścią projektu „Cała Polska czyta dzieciom„, który funkcjonuje od 2001 r. Kampania PEC pokazuje w jaki sposób można bezpiecznie, wygodnie i komfortowo zagwarantować sobie komfort cieplny.

W tegorocznej akcji „PEC czyta dzieciom”, wykorzystywana jest książeczka „Czerwony Kapturek w mieście zimą”, która, w oparciu o znaną bajkę, informuje o Cieple systemowym i jego producencie oraz uczy jak należy się zachowywać, żeby oszczędzać energię cieplną. Książeczka ta została przygotowana w ramach ogólnopolskiej kampanii promocyjnej Ciepła systemowego.

Inauguracja akcji miała miejsce 29 stycznia br. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Czarnieckiego 7 w Gnieźnie.

Podczas uroczystej inauguracji każdy uczeń klasy I otrzymał egzemplarz bajki o „Czerwonym Kapturku w mieście zimą”. W tym roku tę książeczkę otrzyma każdy gnieźnieński pierwszoklasista.

Książka została przeczytana w podziałem na role. Wśród czytających był m.in. Patron Honorowy akcji, Prezydent Miasta Gniezna, Tomasz Budasz, Prezes PEC w Gnieźnie Sp. z o.o., Dariusz Zamiar oraz wychowawcy i uczniowie starszych klas popularnej „trójki”. Szczególne podziękowania należą się dyrekcji szkoły za profesjonalne przygotowanie scenografii przedstawienia. W ramach szczególnych podziękowań na ręce Pana Dyrektora, Radosława Sobkowiaka, Prezydent Miasta Gniezna wręczył specjalny upominek – zestaw lektur szkolnych, które powiększą księgozbiór szkolnej biblioteki.

Zakończenie akcji „PEC czyta dzieciom” planowane jest na 9 lutego 2018 r.

W tym roku czytaniu dzieciom towarzyszy konkurs fotograficzny. Dla autorów najciekawszych prac PEC przygotował atrakcyjne nagrody, których wręczenie nastąpi w drugiej połowie marca.

DSCN1775 DSCN1780 DSCN1786 DSCN1790 DSCN1796 DSCN1811

Poniżej materiał filmowy z akcji zarejestrowany przez TV Gniezno.

TV Gniezno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *