PEC zachęca do noszenia odblasków

12 grudnia br. na gnieźnieńskim Rynku odbyła się akcja promująca noszenie odblasków, szczególnie przez najmłodszych mieszkańców Gniezna. Akcja „Odblask to nie obciach”, o której mowa, przygotowana została przez firmę „Sławek&Przyjaciele”, która profesjonalnie zajmuje się propagowaniem bezpieczeństwa wśród mieszkańców całej Polski, właśnie za pomocą noszenia odblasków.

Panuje powszechne przekonanie, że istnieje wielki problem z odblaskami. Ale problemem nie jest ich brak, bo zostało ich rozdanych dziesiątki, setki tysięcy a może nawet miliony. Problem jest taki, że większość z nas je ma, tylko ich nie używa. Dlatego w działaniach PEC skupiliśmy się na tym, żeby spróbować zmienić mentalność ludzi i przekonać ich do tego, że nawet najmniejszy odblask może nam uratować zdrowie czy życie. Nasza spółka włączyła się w akcję przekazując licznie zgromadzonym dzieciom i młodzieży opaski odblaskowe z logo firmy.

Na Rynku zagościł także specjalnie oklejony autobus należący do gnieźnieńskiego MPK, który od dzisiaj będzie jeździł po ulicach miasta i przypominał o bezpieczeństwie, jakie daje noszenie materiałów odblaskowych na odzieży.

Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Gniezna, Tomasz Budasz. Przedsięwzięcie wsparło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o., Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie oraz Straż Miejska.

Wcześniej odblaskowy autobus zagościł m.i.n. w Gdyni, Pile, Ostrołęce, Brodnicy, Chojnicach, Koninie,  Olsztynie, Słupsku, Płocku, Włocławku, Bydgoszczy, Inowrocławiu i Toruniu.

DSCN1752 DSCN1742 DSCN1729 DSCN1724 DSCN1722 DSCN1714

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *