Ekologia dla najmłodszych

Dlaczego trzeba dbać o czystość naszej planety?, Jak segregować śmieci?, Jak dbać o środowisko i przyrodę? – odpowiedzi na te pytania usłyszało ponad 500 dzieci z gnieźnieńskich szkół i przedszkoli. 21 listopada 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury przedstawiono trzy spektakle ekologiczne dla najmłodszych widzów pt.: „Baron Smog” przygotowane przez Krakowskie Biuro Promocji i Kultury. Gościem specjalnym, który wspólnie z dziećmi oglądał przedstawienie był Prezydent Miasta Gniezna – Tomasz Budasz.

Interaktywny spektakl ekologiczny to duża dawka śmiechu i dobrej zabawy. Aktorzy doskonale wiedzą, jak przekazać ważne wiadomości w przystępny sposób. Właśnie dlatego przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie szkół tak chętnie uczestniczą w takich przedstawieniach.

Proekologia to jedno z głównych zadań Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie, a więc wspólnie z Urzędem Miasta Gniezna włączyliśmy się w promocję działań na rzecz ochrony przyrody skierowaną do najmłodszych mieszkańców Pierwszej Stolicy. Tworzenie pozytywnych wzorców ekologicznych jest bardzo ważne dla skutecznego oddziaływania wychowawczego. Nawyki ekologiczne należy kształtować od wczesnego dzieciństwa, dlatego już u dzieci w wieku wczesnoszkolnym warto wyrabiać opiekuńczą postawę wobec środowiska oraz wdrażać do podejmowania działań na rzecz jego ochrony.

Podczas spektakli ekologicznych nie zabrakło Cieplika, który wesoło zabawiał oraz częstował przybyłych gości cukierkami.

http://tv.gniezno.pl/artykuly/czytaj/8240/baron_smog.html

DSCN1658DSCN1663DSCN1679DSCN1697DSCN1694

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *