Ciepło systemowe – idealne rozwiązanie dla niskiej emisji

„Od niskiej emisji do wysokiej świadomości” – pod taką nazwą we wtorek, tj. 19 września 2017 r. rozpoczęła się konferencja zorganizowana w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, w trakcie której mieszkańcy naszego miasta mieli okazję dowiedzieć się jaki wpływ niska emisja wywiera na stan powietrza oraz zdrowie człowieka. Prezydent Tomasz Budasz swoim przemówieniem otworzył program konferencji, której temat staje się niezwykle istotny w związku z rozpoczynającą się zimą.

To etap kampanii edukacyjno – informacyjnej dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, która prowadzona jest w Pierwszej Stolicy. W trakcie debaty poruszano kwestie związane z dotychczas stosowanymi metodami zmniejszenia niskiej emisji na terenie Gniezna, wśród których znajduje się ciepło systemowe. Przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, informowali o istocie samej niskiej emisji oraz tym, jak ona wpływa na stan powietrza w Gnieźnie. Głównym wątkiem było zagrożenie zdrowia mieszkańców miasta, oddychających na co dzień tymi zanieczyszczeniami. W imieniu Prezesa PEC Dariusza Zamiara swoją prezentację: „Ciepło systemowe jako alternatywa dla niskiej emisji” wygłosiła Monika Kowalczyk.

Ciepło systemowe jest najbardziej obiecującym rozwiązaniem, które może poprawić jakość powietrza. Jego zaletą jest dużo mniejsza emisja zanieczyszczeń powietrza w porównaniu z domowymi piecami. Ciepłownia ma po prostu dużo większą wydajność energetyczną niż domowe urządzenia służące do ogrzewania, a do tego wyposażona jest w układy odpylania spalin i filtry wychwytujące zanieczyszczenia, które przecież są tak niebezpieczne dla naszego zdrowia.

W trakcie konferencji, doradcy energetyczni WFOŚiGW w Poznaniu udzielali indywidualnych konsultacji w zakresie możliwości dofinansowania przedsięwzięć dotyczących ograniczenia niskiej emisji i poprawy efektywności energetycznej oraz w zakresie inwestycji w obszarze efektywności energetycznej i OZE.

DSCN1556 DSCN1561 DSCN1566 DSCN1570

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *