Akcja „Oddaj krew z Cieplikiem” zakończona sukcesem

2 września na gnieźnieńskim Rynku odbyła się szósta wspólna akcja Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. i  Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża  pod hasłem „Oddaj krew z Cieplikiem”.

Celem akcji jest ratowanie ludzkiego życia poprzez honorowe oddawanie krwi. Zbiórka krwi na końcu wakacji jest zawsze wskazana gdyż właśnie po wakacjach brakuje jej najwięcej.

W specjalnie przygotowanym do pobierania krwi autobusie w godz. 10-15 można było oddawać krew potrzebującym. Frekwencja była jak zwykle bardzo wysoka. Liczba chętnych osób do oddania krwi przez cały czas akcji była duża i dlatego kolejka oczekujących przed autobusem była bardzo długa. Honorowi dawcy krwi cierpliwie czekali na swoją kolej. W sumie zarejestrowały się 54 osoby gotowe oddać krew, jednak po sprawdzeniu stanu zdrowia okazało się, że krew mogą oddać 43 osoby. Dzięki temu podczas akcji „Oddaj krew z Cieplikiem” zebrano 19,35 litrów cennego płynu, natomiast łącznie w tym roku podczas obu akcji udało się zebrać około 40 litrów krwi!

Wszystkim honorowym dawcom serdecznie dziękujemy!

Jak zwykle na oddających krew czekały gadżety reklamowe przygotowane przez PEC. Ponadto pracownicy PEC rozdawali dzieciom balony oraz tabliczki dodawania i mnożenia, które zważywszy na rozpoczynający się rok szkolny cieszyły się sporym powodzeniem.

Oprócz PEC akcję wsparli: GOSiR, Careffour, Mamuśnikarnia, Pizzeria na Kawiarach, którzy ufundowali m.in. czekolady, słodycze, bilety na basen oraz kupony na pizzę i lody.

Już teraz informujemy Państwa, że planujemy kolejne 2 akcje „Oddaj krew z Cieplikiem” w roku 2018.

O dokładnym terminie akcji poinformujemy niebawem.

DSCN1527DSCN1525DSCN1518DSCN1523DSCN1531DSCN1519

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *