Piąta akcja „Oddaj krew z Cieplikiem” za nami!

24 czerwca na gnieźnieńskim Rynku odbyła się piąta w historii, wspólna akcja Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. i  Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża  pod hasłem „Oddaj krew z Cieplikiem”.

 

Celem akcji jest ratowanie ludzkiego życia poprzez honorowe oddawanie krwi bo jak głosi hasło Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – ratowanie życia mamy we krwi! Zbiórka krwi na początku wakacji jest zawsze wskazana gdyż właśnie w czasie wakacji zapotrzebowanie na krew jest bardzo duże.

W specjalnie przygotowanym do pobierania krwi autobusie w godz. 10-16 można było oddawać krew potrzebującym. Frekwencja była rekordowa. Liczba chętnych osób do oddania krwi przez cały czas akcji była duża i dlatego kolejka oczekujących przed autobusem była bardzo długa. Honorowi dawcy krwi cierpliwie czekali na swoją kolej. W sumie zgłosiło się 56 osób gotowych oddać krew, jednak po sprawdzeniu stanu zdrowia okazało się, że krew może oddać 47 osób. Dzięki temu podczas akcji „Oddaj krew z Cieplikiem” zebrano 21,15 litrów cennego płynu.

Jak zwykle na oddających krew czekały gadżety reklamowe przygotowane przez PEC.

Na Rynku nie mogło oczywiście zabraknąć Cieplika, który tradycyjnie zabawiał zgromadzone dzieci poprzez rozdawanie balonów i pozowanie z nimi do zdjęć.

Oprócz PEC akcję wsparli: GOSiR, Careffour, Bistro-Medyk, Cukiernia SOWA, Mamuśnikarnia oraz MPK w Gnieźnie Sp. z o.o. , którzy ufundowali m.in. czekolady, słodycze, bilety na basen oraz kupony na poczęstunek i lody.

Już teraz informujemy Państwa, że kolejna akcja „Oddaj krew z Cieplikiem”

odbędzie się 2 września 2017 r. również na gnieźnieńskim Rynku.

Zapraszamy!

Pamiętaj – ratowanie życia mamy we krwi!

DSCN1222 a

DSCN1216 a

DSCN1220 a

 

DSCN1223 a

DSCN1226 a

DSCN1229 a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *