Rekordowo ciepły marzec

Temperatury dobowe jakie panowały w marcu były najwyższe od 25 lat prowadzenia przez nas obserwacji. Skłoniło to odbiorców energii cieplnej to zmniejszenia zapotrzebowania.

Średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 marca wyniosła +7,28 ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +4,4 ºC. Poprzedni rekord należał do marca w 2014 r., kiedy zanotowano 7,20 ºC.

Najzimniejszym dniem okazał się 7 marca (temperatura dobowa +2,3 ºC), natomiast najcieplej było 31 marca (temperatura dobowa +16,10 ºC).

III 17

Zmiany temperatury w marcu przedstawiono na powyższym wykresie.

W marcu wyprodukowano 43 661 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 57 550 GJ. Wyprodukowano więc 75,9 % planowanej ilości energii cieplnej.

III 17 A

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w marcu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *