Dwa oblicza lutego

Luty przyniósł nam dwa pogodowe oblicza. Pierwsza połowa (1-14 lutego) miesiąca okazała się mroźna z temperaturami dobowymi dochodzącymi do -7 ºC, natomiast w drugiej połowie (15-28 lutego) mieliśmy do czynienia z temperaturami dobowymi iście wiosennymi.

Średnia dobowa temperatura w dniach 1-28 lutego wyniosła +0,57 ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +1,0 ºC. Najzimniejszym dniem okazał się 8 lutego (temperatura dobowa -7,2 ºC), natomiast najcieplej było 27 lutego (temperatura dobowa +8,5 ºC).

luty

Zmiany temperatury w lutym przedstawiono na powyższym wykresie.

W lutym wyprodukowano 59 202 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 59 084 GJ. Wyprodukowano więc 100,2 % planowanej ilości energii cieplnej.

luty 1

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w lutym przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *