Produkcja energii cieplnej w październiku powyżej planu

Co prawda sezon grzewczy 2015/2016 rozpoczął się pod koniec września, ale to październik był pierwszym pełnym miesiącem tego sezonu. 

Temperatura rzeczywista w październiku była zbliżona do zaplanowanej przez nas w planie techniczno – onomicznym Spółki. Przypomnijmy, że PEC planuje produkcję energii cieplnej na podstawie średnich temperatur zewnętrznych z ostatnich 24 lat. Świadczy to o rzetelności i dokładności planowania. PEC prowadzi także szczegółowe pomiary temperatur dobowych. Październik nie odbiegał pogodowo od „normy”, więc Odbiorcy w tym miesiącu zużyli tylko nieco więcej energii cieplnej od tego ile założyliśmy w planie techniczno-ekonomicznym.

Z względu na obniżoną od 1 grudnia 2014 r. taryfę dla ciepła Odbiorcy korzystający z Ciepła systemowego czyli ciepła przesyłanego siecią ciepłowniczą nie odczują tego wzrostu.

Dodatkowo zarządcy budynków oraz nasi Klienci sami mogą zmniejszyć rachunki
za ogrzewanie i ciepłą wodę poprzez dokonywane corocznie docieplenia i modernizacje budynków.

Średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 października wyniosła 8,38 C. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie 9,4 C. 

Zmiany temperatury w październiku przedstawiono na powyższym wykresie.

Niższe temperatury jakie panowały w październiku przełożyły się na wyższą produkcję energii cieplnej.
W październiku wyprodukowano 37 339 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 33 573 GJ. Wyprodukowano więc 111,2% planowanej ilości energii cieplnej.


 

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w październiku przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *