Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o. o. informuje, że decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nr OPO-4210-48(8)/2014/243/XII/ASI z dnia 5 listopada 2014 r. została zatwierdzona taryfa dla ciepła. Tekst taryfy opublikowany został w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego poz. 5790 z dnia 6 listopada 2014 r.
Dziękujemy za zaufanie, jakim nas Państwo obdarzyliście decydując się na korzystanie z ciepła systemowego. Naszym podstawowym celem jest zapewnienie niezawodnych i bezpiecznych dostaw, przyjaznego dla środowiska naturalnego, ciepła i nieustanne dążenie do podnoszenia satysfakcji naszych Odbiorców. Dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, uprzejmie informujemy, że przy inflacji za rok 2013 sięgającej 0,9%, dla budynków ogrzewanych ciepłem systemowym nowe ceny i stawki opłat taryfy dla ciepła zmaleją o 2,66% w stosunku do ostatnio stosowanych.
Obniżenie cen i stawek opłat taryfy dla ciepła stało się możliwe dzięki przeprowadzonym racjonalnym przedsięwzięciom inwestycyjno-modernizacyjnym zwiększającym sprawność źródeł ciepła i obniżającym straty przesyłowe, a także na skutek zakupu opału w korzystnej cenie. Cena miału węglowego jest niższa od ceny w roku poprzednim.
Podsumowując, warto podkreślić, że użytkownicy Ciepła systemowego nie tylko zyskują nową niższą cenę, ale zachowują w dalszym ciągu zalety ciepła systemowego, czyli komfort, wygodę, pewność dostaw i co chyba jest najważniejsze – bezpieczeństwo.
Decyzją URE już w poprzedniej taryfie dla ciepła wprowadzono nową opłatę efektywnościową wynikającą z nałożonego na Spółkę obowiązku uzyskania i przedstawienia do umorzenia świadectw efektywności energetycznej (tzw. białe certyfikaty). Gdyby nie obowiązek wprowadzenia tej opłaty nowe ceny i stawki opłat taryfy dla ciepła systemowego zmalałyby o 3,47%.
Dla obiektów zasilanych w ciepło z lokalnych kotłowni gazowych nowe ceny i stawki opłat taryfy dla ciepła zmaleją o 0,33% w stosunku do ostatnio stosowanych, dla kotłowni gazowej parowej wzrosną o 0,22%, a dla lokalnej kotłowni węglowej wzrosną o 3,33%.
Gdyby nie obowiązek wprowadzenia opłaty efektywnościowej nowe ceny i stawki opłat taryfy dla kotłowni gazowych zmalałyby o 0,84%, dla kotłowni parowej zmalałyby o 0,26%, natomiast dla kotłowni węglowej wzrosłyby o 2,72%.
Wynikowo dla wszystkich źródeł ciepła cena ciepła zmaleje o 2,43%
w stosunku do ostatnio stosowanych.
Gdyby nie obowiązek wprowadzenia opłaty efektywnościowej
nowe ceny i stawki opłat taryfy dla wszystkich źródeł ciepła
wynikowo zmalałyby o 3,21%.