Wysokie temperatury jakie panują od początku sezonu grzewczego powodują, że Odbiorcy Ciepła systemowego mogą spodziewać się niższych rachunków za energię cieplną dostarczaną przez PEC również w lutym.
Ostatnio tak wysokie temperatury w lutym panowały w sezonie grzewczym 2001/2002 gdzie zanotowano średnią dobową temperaturę na poziomie 4,3 ?C. Dodatkowo na obniżenie opłat za ciepło dla Odbiorców Ciepła systemowego wpływ ma niższa taryfa dla ciepła, która obowiązuje od listopada 2013 r. i która zakłada obniżenie cen energii cieplnej dostarczanej siecią ciepłowniczą o 2,6%.
Na obniżenie rachunków wpływ mają również dokonywane corocznie docieplenia budynków oraz coraz większa świadomość mieszkańców dotycząca oszczędzania energii cieplnej. Przełożyło się to na niższą sprzedaż energii cieplnej niż planowano.
Średnia dobowa temperatura w dniach 1-28 luty wyniosła 4,17 ?C. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie
0,6 ?C.
Zmiany temperatury w lutym przedstawiono na powyższym wykresie.
Wyższe temperatury jakie panowały w lutym przełożyły się na niższą produkcję energii cieplnej. W lutym wyprodukowano 47 798 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 57 929 GJ. Wyprodukowano więc 82,5% planowanej ilości energii cieplnej.
Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w lutym przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu
i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).