Wymiana kotłów na węzły indywidualne

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie w trosce o otaczające nas środowisko naturalne, mając na uwadze konieczność ciągłego zwiększania efektywności dostarczania energii cieplnej (Ciepła systemowego) do odbiorców, a także mając na uwadze wysokie koszty ogrzewania obiektów gazem ziemnym, proponuje Państwu przystąpienie do programu zastępowania kotłów gazowych indywidualnymi węzłami cieplnymi.

Nie ma znaczenia w jaki sposób energia cieplna jest rozprowadzona wewnątrz budynku. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie nie będzie ingerowało w sieć wewnętrzną.

Kocioł gazowy zostanie zastąpiony jednofunkcyjnym lub dwufunkcyjnym węzłem cieplnym w zależności od tego jaki był zamontowany kocioł gazowy (jedno, czy też dwufunkcyjny).

Dzięki przystąpieniu do programu, zmniejszą się koszty ponoszone przez Państwa za ogrzewanie.

Decydując się na podłączenie Państwa obiektu do miejskiej sieci ciepłowniczej, pozbędziecie się Państwo także ewentualnych kłopotów, które mogą wystąpić w przypadku awarii kotła gazowego.

Nie ponosicie Państwo kosztów jego przeglądów, w tym przeglądów szybów kominowych
i instalacji gazowej.

Węzeł cieplny, który zastąpi kocioł gazowy dostarczany jest przez PEC w Gnieźnie i to nasze przedsiębiorstwo jest za niego odpowiedzialne, utrzymując go w należytym stanie technicznym.

Jeśli wyrazicie Państwo zainteresowanie, specjalnie dla Państwa przygotujemy stosowne analizy ekonomiczne.

W ramach programu Wymiany kotłów gazowych na węzły indywidualne proponujemy  podłączenie Państwa budynku bezpośrednio do miejskiej Sieci Ciepłowniczej za pośrednictwem węzła indywidualnego (jedno lub dwufunkcyjnego), który będzie wyposażony w ultradźwiękowy (nowoczesny) licznik zużycia energii cieplnej.

 Będzie on wskazywał ilość energii cieplnej zużytą zarówno na potrzeby centralnego ogrzewania jak i na potrzeby podgrzewania wody użytkowej przez wszystkich użytkowników w Państwa budynku.

 

Sieć ciepłownicza podłączona zostanie do budynku na podstawie umowy przyłączeniowej.

     
Zgodnie z umową Właściciel budynku lub Wspólnota pokryje opłatę przyłączeniową, która standardowo wynosi 25 kosztów przyłącza (ostateczna opłata przyłączeniowa zostanie określona w warunkach technicznych przyłączenia).

 

Energia cieplna będzie dostarczona do budynku na podstawie umowy na dostawę energii cieplnej.

PEC w Gnieźnie opłaty za dostawę energii cieplnej będzie rozliczał z Właścicielem budynku lub ze Wspólnotą na podstawie licznika energii cieplnej zamontowanego na węźle cieplnym.

Podział kosztów energii na poszczególne lokale będzie odbywał się na podstawie rzeczywistych wskazań licznika energii cieplnej (na węźle cieplnym) i  regulaminu podziału kosztów energii cieplnej dostarczonej do budynku (propozycja regulaminu może zostać dostarczona przez PEC w Gnieźnie).

Co zyskujecie Państwo korzystając z programu wymiany kotłów gazowych na węzły indywidualne?

Po podłączeniu się do miejskiej sieci ciepłowniczej przestajecie Państwo pokrywać koszty obsługi kotła gazowego, w tym koszty napraw, przeglądów itp.

 Macie Państwo pełne bezpieczeństwo, komfort, wygodę i pewność dostaw. Do tego macie także bardziej niż dotychczas korzystną cenę.

 

 

Macie Ciepło systemowe i już!

Mniejsze koszty energii cieplnej oraz

ciepłej wody użytkowej!

 

Co zrobić żeby przystąpić do programu?

Wystarczy, żeby Właściciel budynku, Wspólnota lub Spółdzielnia Mieszkaniowa wystąpiła do PEC w Gnieźnie o warunki przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej.

 

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta

PEC w Gnieźnie Sp. z o.o.

ul. Stanisława Staszica 13, 62 ? 200 Gniezno

tel. 61 428 45 62, bok@pec.gniezno.pl,  www.pec.gniezno.pl

 

 

Program zastępowania kotłów gazowych węzłami indywidualnymi, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.

PEC w Gnieźnie Sp. z o.o. ma prawo dowolnego wyboru uczestników projektu.

W pierwszej kolejności udział w projekcie zostanie zaproponowany Właścicielom, Wspólnotom oraz Spółdzielniom Mieszkaniowym, których budynki znajdują się najbliżej miejskiej sieci ciepłowniczej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *