Grudzień zgodnie z planem

Pogoda w grudniu okazała się łagodna, niemniej niewielkie mrozy połączone z lekkimi opadami śniegu i deszczu skłoniły odbiorców do częstszego korzystania z Ciepła systemowego.

W poprzednim miesiącu średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 grudnia wyniosła +2,52ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +2,00ºC. Najzimniejszy grudzień jaki zanotowaliśmy podczas naszych 26-letnich pomiarów miał miejsce w 2010 r. (temperatura dobowa -5,2ºC), natomiast najcieplej było w roku 2015 (temperatura dobowa +5,5ºC). Cały rok 2018 (sezon grzewczy) zakończyliśmy ze średnią dobową temperaturą sezonu na poziomie +5,18ºC.

W ubiegłym miesiącu najzimniejszym dniem okazał się 1 grudnia (temperatura dobowa -2,3ºC), natomiast najcieplej było 7 grudnia (temperatura dobowa +8,7ºC).

GR1

Zmiany temperatury w grudniu przedstawiono na powyższym wykresie.

W grudniu wyprodukowano 63 949 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 62 177 GJ. Wyprodukowano więc 102,8% planowanej ilości energii cieplnej.

GR2

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w grudniu przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *