Ciepły początek sezonu grzewczego

Październik upłynął pod znakiem ciepłych mas powietrza jakie napływały do naszego kraju. Zdecydowana przewaga słońca miała miejsce w pierwszej połowie miesiąca. Mający tego świadomość Odbiorcy rzadziej korzystali z Ciepła systemowego.

W poprzednim miesiącu średnia dobowa temperatura w dniach 1-31 października wyniosła +11,24ºC. W planie techniczno-ekonomicznym Spółki zakładano średnią dobową temperaturę w tym miesiącu na poziomie +8,2ºC. Był to jeden z najcieplejszych październików od czasu kiedy PEC prowadzi regularne pomiary miesięcznych temperatur dobowych. Jedynie w latach 1995, 2000 i 2001 temperatura była wyższa i wyniosła odpowiednio 11,4ºC, 12,3ºC i 12,4ºC.

Najzimniejszym dniem okazał się 28 października (temperatura dobowa +4,5ºC), natomiast najcieplej było 14 października (temperatura dobowa +16,7ºC).

X

Zmiany temperatury w październiku przedstawiono na powyższym wykresie.

W październiku wyprodukowano 32 701 GJ energii cieplnej, przy planowanej ilości 37 410 GJ. Wyprodukowano więc 87,4% planowanej ilości energii cieplnej.

X II

Zmiany produkcji, które odpowiadają zmianom zużycia energii cieplnej w październiku przedstawiono na powyższym wykresie (PEC w Gnieźnie, dzięki zautomatyzowaniu i opomiarowaniu procesu produkcji, dostarczania i dystrybucji energii cieplnej, dostarcza tylko tyle energii jaka jest pożądana przez użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *