Cieplik ósmy raz wspierał honorowych krwiodawców

15 września 2018 r. na gnieźnieńskim Rynku już po raz ósmy odbyła się wspólna akcja Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o., Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża oraz firmy Carrefour pod hasłem: „Oddaj krew z Cieplikiem”.

Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia. Nikomu nie trzeba przypominać, że zapotrzebowanie na nią jest ogromne. W specjalnie przygotowanym autobusie w godz. od 10.00 do 15.00 na gnieźnieńskim Rynku można było oddawać krew potrzebującym. Jak zwykle, mieszkańcy Pierwszej Stolicy nie zawiedli i nie trzeba było długo czekać na pierwszych bohaterów. Na długo przed godziną 10:00, kiedy miała rozpocząć się rejestracja, na Rynku pojawiło się już kilku chętnych.

Podczas akcji zarejestrowało się 64 chętnych, ale krew oddało 50 mieszkańców, co daje w sumie 22,5 zebranych litrów krwi. Jak zwykle na oddających krew czekały gadżety reklamowe przygotowane m.in. przez PEC oraz Cieplik, który rozdawał dzieciom balony i zakładki matematyczne a dorosłych zachęcał do przyłączenia się do akcji. Nowością podczas imprezy była loteria z niespodziankami przygotowanymi dla wszystkich krwiodawców.

Oprócz PEC akcję wsparli: GOSiR, Carrefour, Pizzeria na Kawiarach, MKS Mieszko Gniezno, MPK Gniezno oraz Klub Gnieźnieńskich Amazonek.

Wszystkim honorowym dawcom serdecznie dziękujemy! Pamiętajmy, dobro wraca!

DSCN2049 DSCN2040 DSCN2038 DSCN2031 DSCN2033 DSCN2030

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *