Oddając krew, ratujesz życie

Gnieźnieńskie koło Polskiego Czerwonego Krzyża 1 grudnia 2017 r. podsumowało kończący się rok swojej działalności. Była to też okazja do wyróżnienia instytucji, które na co dzień wspierają działalność organizacji. Na uroczystości podsumowującej pojawili się przedstawiciele różnych instytucji oraz honorowi krwiodawcy wraz z osobami, zaangażowanymi w wspieranie PCK nie tylko w kole, ale także w szkolnych oddziałach.

Działania Polskiego Czerwonego Krzyża to przede wszystkim praca na rzecz potrzebujących, uwrażliwianie społeczeństwa na krzywdę ludzką i promocja idei niesienia bezinteresownej pomocy. Celem każdej akcji jest ratowanie ludzkiego życia poprzez honorowe oddawanie krwi. Jak głosi hasło Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – ratowanie życia mamy we krwi!

Za dotychczasowe wspieranie działalności PCK w Gnieźnie oraz propagowanie honorowego krwiodawstwa podziękowano Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej. Podczas akcji „Oddaj krew z Cieplikiem” w tym roku, zebrano łącznie około 40 litrów krwi. Oczywiście nie ustajemy w propagowaniu ratowania życia i już teraz informujemy, że kolejne akcje „Oddaj krew z Cieplikiem”, odbędą się 16 czerwca oraz 15 września 2018 roku.

krewwwww

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *